0 ks za 0 Kč
POTRAVINY
KOSMETIKA
ALKOHOL
VÍNO
SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ
OSTATNÍ
úvod   Úvod / Aktuality / SZEGED - město maďarského salámu
zpět

SZEGED - město maďarského salámu

SZEGED - město maďarského salámu

SZEGED - město maďarského salámu


V maďarském městě Szeged, nacházejícím se u řeky Tisza, se již dlouhá léta vyrábí lahodný salám, známý po celém světě. Přírodní podmínky, které tento kraj nabízí jsou ideální pro pěstování rostlin a chov zvířat. Tato geografická poloha v kombinaci s odborností umožňuje chovat zvířata, ideální pro výrobu salámu. Vhodné klimatické podmínky, přítomnost plísní a dědění řemesla z mistra na mistra přispělo k tomu, aby tradiční salám Pick dobyl svět.

Společnost Pick Szeged Zrt. byla založena v roce 1869 Markem Picketem. V roce 1883 byli přizváni pracovníci z Itálie, a v roce 1885 se začalo s výrobou ve velkém. V roce 1900 po smrti zakladatele se továrna přestěhovala k řece Tisza. Zdejší konstantní studený vzduch byl dobrým předpokladem pro dozrávání salámu. Jenő Pick skoupil místní krachující továrnu na salámy "Tiani" a začal s propagací Pick různými reklamami. Salám byl známý pod názvem "Téli" (zimní), protože byl dostupný v zimě. Společnost však koncem roku 1950 nakoupila chladicí stroje a byla schopna vyrábět celoročně. Mezi dvěma světovými válkami se stala továrna v maďarském potravinářském průmyslu nejvíce uznávanou a salám Pick celosvětovou značkou. Od roku 1934 vedl firmu až po její znárodnění Jenő Pick.

Salám Pick se vyrábí se zvýšenou péčí z lahodného vepřového masa podle přísně střežených receptů. Maso se nemele, ale krájí na drobné kousky, udí na bukovém dřevě a následně nechává zrát 100 dní. Během zrání se salám pomalu obaluje tenkou vrstvou plísně, která mu dodává specifické aroma a chuť. Salám se již od roku 1869 vyrábí podle stejné technologie.

Společnost ročně zpracuje více než 350 000 prasat a 15 000 skotu, jehož výsledkem je více než 45 000 tun finálních výrobků. Dceřiné společnosti lze nalézt i v zahraničních trzích: Německo, Slovensko, Rumunsko a Rusko, stejně jako pobočky v Japonsku.

Právě proto není pochyb o tom, že maďarský salám Pick dobyl svět.

převzato z Madari.sk

Vy si tento lahodný salám můžete zakoupit v maďarských prodejnách ERLI v Ostravě, Klimkovicích nebo na e-shopu www.erli.cz

Rákóczi salám malý
zpět nahoru tisk
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč
Newsletter

 
 

Přihlaste se k odběru informací
o našem zboží a zajímavých novinek.
Rychlý kontakt       Tyršova 1840/10, 702 00 Ostrava / Tel: 733 644 777
Všechna práva vyhrazena ERLI HUNGARY s.r.o.
vyrobilo Eline.cz, 2013
partneři