0 ks za 0 Kč
POTRAVINY
KOSMETIKA
ALKOHOL
VÍNO
SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ
OSTATNÍ
úvod   Úvod / Aktuality / Maďarská paprika
zpět

Maďarská paprika

Maďarská paprika

Maďarská paprika

 

Paprika (Capsicum) je rod rostlin z čeledi lilkovitých.
Některé druhy paprik se používají jako zelenina, jiné jako koření. Pálivá forma papriky se označuje jako chilli paprička, nepálivá jako kapie.
Plody většiny zástupců rodu paprika obsahují kapsaicin, lipofilní látku, která působí silné pálení v ústech. Většině savců je kapsaicin velmi nepříjemný, avšak ptákům nevadí. Je evidentní, že se jedná o adaptaci papriky, aby nebyla zkonzumována savci, ale ptáky. Ti totiž rozšiřují semena. Množství kapsaicinu v paprikách je velmi proměnlivé a závisí na genetické výbavě té či oné odrůdy. Jedinou paprikou bez kapsaicinu je jemná paprika – kapie
Naopak chilli paprička obsahuje velké množství této látky a používá se v indiánském léčitelství, stejně jako v moderní západní medicíně. Kapsaicin totiž tiší bolest a stimuluje srdce. Kromě toho působí vhodně na štítnou žlázu. Známá a oblíbená je i kapsaicinová náplast používaná např. při bolestech zad. Paprika samotná je navíc bohatým zdrojem vitamínu C.

Paprika pochází ze střední Ameriky, kde byla tisíce let pěstována v tropech. Do Evropy ji přivezli Španělé a později se dostala i do Maďarska, kde zdomácněla.

My Vám nabízíme papriku z maďarského města Kalocsa. Paprika je emblematickou plodinou tohoto města. Je jí věnována dokonce i expozice v Muzeu papriky a jejím výzkumem se zde zabývá i Výzkumný ústav papriky.


PAPRIKA KALOCSA, KVALITA - ASTA
Maďarská norma kořenové, sušené, mleté papriky. Určuje se podle sytosti barvy

 

1. třída

140 ASTA

különleges

(mimořádná, speciální)

2. třída

120 ASTA

csemege

(lahůdková, delikátní)

3. třída

100 ASTA

édes

(sladká)

4. třída

80   ASTA

rózsa

(růže)

 

Paprikou zlepšíte a zjemníte všechny druhy masových pokrmů, ale i všechny možné druhy salátů. Je to běžné koření do gulášů, pomazánek, uzenin a do směsí koření. Používá se do dršťkových, bramborových, gulášových polévek, k jídlům ze všech druhů mas a bramborových pokrmů. Pro svou lahodnou chuť a všestranné použití je pro přípravu jídel téměř nepostradatelná.

Vybírat z naší nabídky můžete zde: MAĎARSKÁ PAPRIKA

Neváhejte už tedy ani minutu a kupte si u nás pravou maďarskou, krásně červenou a voňavou papriku.

Fotogalerie:


Paprika mletá sladká Kalocsai 800gPaprika mletá sladká a ostrá Kalocsai - dárkové balení 2x 100gPaprika mletá pálivá CHT 50g keramikaPaprika mletá lahůdková CHT 70g dávkovačPaprika mletá uzená pálivá 50gPaprika mletá pálivá CHT 100g keramika
Paprika mletá lahůdková CHT 50g keramikaPaprika mletá sladká Kalocsai - dárkové baleníPaprika mletá pálivá CHT 50g plechová dózaPaprika mletá pálivá CHT 100g plechová dózaPaprika mletá sladká Kalocsai 200gPaprika mletá sladká Kalocsai 75g
zpět nahoru tisk
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč
Newsletter

 
 

Přihlaste se k odběru informací
o našem zboží a zajímavých novinek.
Rychlý kontakt       Tyršova 1840/10, 702 00 Ostrava / Tel: 733 644 777
Všechna práva vyhrazena ERLI HUNGARY s.r.o.
vyrobilo Eline.cz, 2013
partneři