0 ks za 0 Kč
POTRAVINY
KOSMETIKA
ALKOHOL
VÍNO
SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ
OSTATNÍ
úvod   Úvod / Aktuality / Festival čabajské klobásy v Maďarsku
zpět

Festival čabajské klobásy v Maďarsku

Maďarsko - Festival čabajské klobásy 23.- 26.10.2014

Festival čabajské klobásy v Maďarsku

Termín: 23.- 26.10.2014


Od roku 1997 se stal Festival čabajské klobásy jedním z nejznámějších festivalů Maďarska a střední Evropy, je to nejvýznamnější turistická událost a gastrokulturální setkání. Mezi festivaly pořádanými v Maďarsku, právě on dostal v roku 2009 ocenění za vynikající gastronomický festival. Každoroční setkání pro cca 100.000 návštěvníků zahrnuje programy, jako výrobu tradiční čabajské klobásy, zabíjačkové zvyky, svátky Slováků a Maďarů žijících v městě Békéscaba a jeho okolí.

O dobrou náladu se stará lidová hudba, jako i různé populární kapely, po večerech čekají zájemce dobře známé domácí a zahraniční skupiny. Doprovodnými programy jsou i vinařské veselice, které umožňují, aby se na festivalu představily vína z různých regionů Maďarska, dále výstava potravin a zemědělství.

Čabajská klobása je světoznámým hungarikem, jedná se o lokální potravinu, značka je chráněna Evropskou unii. Po dobu konání festivalu je možno zakoupit "čabajku" od různých domácích výrobců.
Festival čabajské klobásy trvá čtyři dny a každý den pro návštěvníky, ale i pro soutěžící, je připraven bohatý program, např. tradiční zabíjačky, kotlíkové guláše aj.

Jestliže se vám zalíbí mít kotlík na guláš doma, můžete jej včetně maďarské papriky, silného Pišty, gulášových krému a jiných přísad zakoupit v našich kamenných maďarských obchodech ERLI nebo na e-shopu.

Na Festivalu čabajské klobásy v městě Békéscaba si každá generace najde to své. Různé restaurace nabízejí tradiční jídla, chutné čabajské výrobky, ke kterým se hodí výborná maďarské vína a pálenky.

Kdo se po dobu festivalu vyčerpal, může si oddychnout v termálních lázních, projít se po nábřeží řeky, navštívit kostely, Slovenský památkový dům nebo různá muzea.
Nedaléké město GYULA láká svými památkami, termálními lázněmi, vyhlášenými cukrárnami a kavárnami.

Ze svých cest si můžete jako suvenýr a památku dovést Turistickou známku.


Informace:
Festival čabajské klobásy
Youtube - upoutávka

Fotogalerie:


turistická známkačabajka01čabajka
zpět nahoru tisk
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč
Newsletter

 
 

Přihlaste se k odběru informací
o našem zboží a zajímavých novinek.
Rychlý kontakt       Tyršova 1840/10, 702 00 Ostrava / Tel: 733 644 777
Všechna práva vyhrazena ERLI HUNGARY s.r.o.
vyrobilo Eline.cz, 2013
partneři