0 ks za 0 Kč
POTRAVINY
KOSMETIKA
ALKOHOL
VÍNO
SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ
OSTATNÍ
úvod   Úvod / Aktuality / Tokajská vína
zpět

Tokajská vína

Tokajská vína

TOKAJSKÁ VÍNA


O tokajském víně je všeobecně známo, že je to mimořádně slavné hungaricum. Vždyť už ve 12. století bylo známé hned na několika místech.

Ušlechtilé sladké víno, Tokaji aszú si oblíbily i velké osobnosti historie, jako např. anglický státník a vojevůdce Cromwell nebo ruský car Petr Veliký.
V oblasti Tokaj si ruští vládcové dokonce zřídili na ochranu zásilek vína vlastní menší posádku. Ze záznamů o papeži Piusovi I. se dozvídáme, že kvůli zachování zdraví si papež na pokyn lékaře dopřával každý den malé množství tokajského vína. Tento mok si oblíbili mimo jiné i umělci: Beethoven, Voltaire, Goethe a Schubert.
Zmínku o tokajském víně najdeme v nespočetném množství literárních děl a dokonce i ve státní hymně.

V žádném případě tedy nepřeháníme, když toto aszú poctíme následujícími slovy chvály „KRÁL VÍN A VÍNO KRÁLŮ“.

Rok 2002 byl významnou událostí pro město Tokaj-hegyalja, kde se tokajské víno pěstuje, jelikož UNESCO vyhlásilo tuto vinařskou oblast za chráněnou hodnotu světového dědictví.
Na téměř sedmi hektarech plochy Tokaj-hegyalja se již dlouhá léta víno pěstuje. Není se čemu divit. Vždyť vulkanická půda vrchu Kopasz-hegy (někdejší sopky), jižní poloha a dlouhá slunečná léta, zabezpečují ideální podmínky k pěstování vína.

Vysychání hroznových bobulí, ojedinělý způsob přípravy vín a ušlechtilá plíseň ve sklepích mají zásluhu na tom, že pod rukama místních vinařů se rodí tento ojedinělý mok.

Neváhejte tedy už ani chvíli a ochutnejte toto jedinečné víno i vy!

Tokajská vína aszú
Tokajská vína szamorodni
Tokajská vína pozdní sběr
zpět nahoru tisk
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč
Newsletter

 
 

Přihlaste se k odběru informací
o našem zboží a zajímavých novinek.
Rychlý kontakt       Tyršova 1840/10, 702 00 Ostrava / Tel: 733 644 777
Všechna práva vyhrazena ERLI HUNGARY s.r.o.
vyrobilo Eline.cz, 2013
partneři